Система образования

Из частной переписки и социальных сетей:

Молим Богородицу-заступницу, чтобы перестала литься кровь!

Пусть Новый 2024 год вновь подарит всем возможность строить планы на будущее...

Не знаю, когда все уже насытятся и успокоятся!

Ждём, молимся, не видим конца и края!
Нам простым людям ведь нечего делить: все живём любовью к семьям, сострадая боли…
Нет слов!!!!!!!!!!!
24. února 2022 skořápka ‚osvíceného autokrata‘, v níž se celých těch dvacet let skrýval, pukla a rozpadla se na kousky. A svět spatřil monstrum, šílené ve svých tužbách a nelítostné ve svých rozhodnutích...

Илья Яшин

 

Ногу Свело! - Навальный вернется

 

ДДТ - Песня о Свободе - Посвящение Алексею Навальному, отдавшему жизнь за свободу

Невзоров: Крушение путинизма абсолютно неизбежно. Вопрос лишь в том «сколь скоро» это произойдет; какое количество людей режим успеет переломать и убить до момента своего краха? 
Любопытно и то, насколько кровавым будет финал русского рейха?
Уже сейчас понятно, что ущерб,причиненный  стране  путинской  диктатурой компенсировать не удастся ничем и никогда.

Путинизм очень крепко врос в тело россии. Он пропитал собой все гос.структуры, въелся во все институты власти. 
Это не прибавляет самому режиму прочности, но вот «структуры» обрекает на распад вместе с «рейхом».
Это гарантирует не просто развал страны, а ее аннигиляцию. Шансов нет. Перспектив -тоже. Точка «непоправимости» давно пройдена.

Важно не поддаваться не только на болтовню русского фюрера, но и на всю эстетико-бюрократическую магию «речей, позлащенных залов, орлов» и прочей бутафории. Все это рассыпается в прах от одного прикосновения революции,любимой дочки истории.
Наблюдая за путиным следует помнить, что перед вами всего лишь спятивший завхоз гниющей заживо страны.

Mемориал

Memorial v České republice

Антивоенный комитет России 

В РФ прошли «выборы» президента, по итогам которых В. Путин был незаконно переизбран на очередной срок. Антивоенный комитет России подготовил заявление в связи с этим переизбранием. 

Список подписантов:
Сергей Алексашенко, 
Дмитрий Гудков,
Борис Зимин,
Евгений Киселев,
Михаил Кокорич,
Елена Лукьянова,
Максим Резник,
Михаил Ходорковский,
Анастасия Шевченко.

Масяна - Díl 162. Sankt-Mariuburg

Ногу Свело! - Гимн Обреченных (Гойда, Орки!)

Little Big - Our Generation 

Ludmila Petruševská- Moji milí přátele, moji čtenáři a zahraniční vydavatelé! Moji milí přátelé, moji čtenáři a zahraniční vydavatelé! V Rusku dnes prožíváme strašlivé období, strašnější než za světové války, kdy nás napadl Hitler. V té době byl náš národ, naše země, naše armáda pro svět posvátná, bránili jsme všechny svou krví a pomáhaly nám velké země, především Amerika a Anglie. Všichni osvícení muži Evropy odešli do podzemí, aby bojovali proti Hitlerovi. A my jsme žili v hloubi Ruska. Moje rodina hladověla, měl jsem tuberkulózu, žebrala jsem na ulici, zpívala jsem, abych vyžebrala kus chleba, byla jsem sedmileté dítě, když skončila válka. Ale já si všechno pamatuji! Vyrostla jsem v hrdosti na svůj národ. Na chudé, na ženy, které na domácí frontě bránily vlast ze všech sil.  Všechny jejich problémy zůstaly v mých knihách, v mých hrách.  Nyní je Rus pokořena, ponížena. Putinovi generálové ji zneuctili, ničí ji, berou její syny do této podlé, ohavné války – proti vlastním lidem, proti bratrům a sestrám, proti rodné a milované Ukrajině. Pořád brečím, když čtu zprávy na internetu. Jsem to já, kdo se tam schovává před vlastními bombami! Skrývám se před palbou našich dětí. před výstřely vlastních chlapců, jsem tam, s Ukrajinou, připravuji se hladovět a prosit o podporu. Prosím všechny v zahraničí, pomozte svaté Ukrajině! Hlavním viníkem této války je Putin. Ať všechna krev zabitých padne na jeho zkostnatělou hlavu, ať mu zalije tvář a ruce. Obviňuji ho z masového vraždění lidí. Je to zločinec. Jsem připravena na zatčení, na policejní násilí, na hlad a žízeň. Na všechno, co se děje protestujícím, kteří vyšli do ulic. Za svá slova jsem však zodpovědná jen já sama. Moje děti, vnoučata a pravnoučata o tom nic nevědí. Ljudmila Petruševská https://www.pistorius.cz/materialy/Petrushevska_Statement.pdf

Гузель Яхина - Пишу это письмо...