Запрет на фильм Child 44

  1. Передайте на русском языке главный смысл статьи.
  2. Найдите отзывы о фильме в русской прессе.
  3. Как вы думаете, можно назвать запрет фильма цензурой?
  4. Как вы бы подробнее объяснили понятие "цензура"?

"Ruské ministerstvo kultury a tamní filmový distributor se den před premiérou hollywoodského filmu Dítě číslo 44 rozhodli, že jej nepustí do distribuce.

Snímek režiséra Daniela Espinosy, který se v produkci Ridleyho Scotta natáčel částečně v Praze, se odehrává v roce 1953 a vypráví o sovětském policistovi vyšetřujícím řadu nechutných vražd. Ve filmu účinkují mimo jiné Tom Hardy, Noomi Rapaceová a Gary Oldman.

Ruské ministerstvo kultury ve středu uvedlo, že obdrželo stížnosti, podle nichž film "záměrně zkresluje historická fakta a události" a podává "křivý obraz o sovětských občanech z tehdejší doby".

Ministerstvo se prý s ruskou distribuční společností Central Partnership shodlo, že uvést tento film v době před 70. výročím konce druhé světové války je "nepřípustné".

Film Dítě číslo 44 vznikl adaptací stejnojmenné knihy britského romanopisce Toma Roba Smithe. Ten se inspiroval skutečnou postavou masového vraha Andreje Čikatila, který byl v Sovětském svazu odsouzen za celkem dvaapadesát vražd spáchaných v 70. a 80. letech.

Část filmu Dítě číslo 44 se v létě 2013 natáčela v Praze. Kvůli tomu byl dokonce na jeden večer přerušen provoz metra na lince B mezi Smíchovským nádražím a Florencí, aby mohli filmaři přestavět stanici Anděl – někdejší Moskevskou – a natočit v ní scény, které se ve filmu odehrávají v sovětském metru."

Источник: http://art.ihned.cz/c1-63865360-dite-cislo-44-rusko-zakaz

О фильме: http://www.csfd.cz/film/336665-dite-cislo-44/prehled/